YangzhouJingduBrushCo,.LTD's logo

YangzhouJingduBrushCo,.LTD's profile

Founded:
Type: Manufacturer
Employees: 51-100
Area served: Worldwide
Website:
FacebookTwitterPinterestLinkedInGoogle+
Yangzhou Jingdu Brush Co. Ltd is a family owned and operated, China-based company, established in 2006. In the last 20 years, it has focused on natural white, black, grey boiled bristles, brush filaments, tapered brush filaments, make-up brush filaments and PBT eyelash brush filaments. The company plays a significant role in the region and enjoys great popularity in the world market.

Regarding production capacity, Yangzhou Jingdu Brush Co. Ltd. can produce 1000 kg boiled bristle and 3000kg of brush filaments per day. The company has around 100 employees with 5 engineers and operates a good quality control system.
-------------------------------------------------------------
Yangzhou Jingdu Brush Co Ltd bir aile sahibi ve işletilen, Çin tabanlı şirket, 2006 yılında kurulmuştur. Son 20 yıl içinde, doğal beyaz, siyah, gri haşlanmış kıllar, fırça filamentler, konik fırça filamentler, makyaj fırça filamentler ve PBT kirpik fırça filamentler odaklanmıştır. Şirket bölgede önemli bir rol oynuyor ve dünya pazarında büyük bir popülariteye sahiptir.

Üretim kapasitesi ile ilgili olarak, Yangzhou Jingdu Brush Co Ltd üretebilir 1000 kg kaynatılmış kıl ve 3000kg fırça filamentler günde. Şirket yaklaşık 100 çalışanı ile 5 mühendisleri ve iyi bir kalite kontrol sistemi çalışır.

Additional info

Member since:
November 7, 2017

Contact

People:
Sunny Wang
Address:
YangzhouJingduBrushCo,.LTD
South Industrial Park,Cuocun Town Jiangdu District, Yangzhou City, Jiangsu Province, China
Yangzhou, Jiangsu, 225239
China (view map)
Phone:
+86--13952544522